Program 2020

Det helt færdige Program for 2020 offentliggøres i starten af april, men se allerede nu et par vigtige datoer under “Datoer der skal huskes”

Herreklub 2020
2020 Arrangement Sponsor Ansvarlig Sidste tid
Apr 02.04 ForSæsonMøde – med 9 huller golf hvis muligt! AFLYST
23.04 Åbningsturnering – med 18 huller golf hvis muligt! AFLYST
30.04 Stableford, Hold og Eclectic AFLYST
Maj 07.05 Stableford, Hold og Eclectic AFLYST 16:45
14.05 Stableford, Hold og Eclectic Så går vi i gang! 17:00
21.05 Kr. Himmelfart – intet spil i Herreklubben
28.05 Stableford, Hold og Eclectic 17:00
28.05 Løvematch i Kokkedal Flyttes til efter juli
Jun 04.06 Stableford, Hold og Eclectic 17:00
11.06 Stableford, Hold og Eclectic
18.06 Stableford, Hold og Eclectic Cafe Backtee v/Johnny Blixenkrone 17:00
25.06 Stableford, Hold og Eclectic – Forårsmajor Frederiksberg El-Installation v/Mogens V. Petersen 17:00
Jul 02.07 KG Ugen – intet spil i Herreklubben
09.07 Stableford, Hold og Eclectic Herreklubpræmier HJX 17:00
16.07 Stableford, Hold og Eclectic Herreklubpræmier NHP 17:00
23.07 Stableford, Hold og Eclectic Herreklubpræmier 17:00
30.07 Stableford, Hold og Eclectic Crone og Co. v/René Crone EEL 17:00
Aug 06.08 Stableford, Hold og Eclectic Winter Vin v/Jesper Winther LDW 17:00
13.08 Gillelejematch i Gilleleje – Gunstart LDW/NPM
20.08 Stableford, Hold og Eclectic – Efterårsmajor Københavns Malerservice v/Erik Larsen HHA 16:45
27.08 Stableford, Hold og Eclectic Proshoppen v/Nigel Willett LDW 16:22
Sep 03.09 Stableford, Hold og Eclectic Tandlæge Ith-Hansen LDW 16:07
10.09 Stableford, Hold og Eclectic Allerød Vin v/Palle Bech NHP 15:45
17.09 Turnering – 12 huller Meny/Dalgaard Supermarked HJx 16:00
19./20.09 Weekendskovtur i det blå Unibrew v/Per Norup MNP/EEL
24.09 Afslutning på regulær sæson – 9 huller uden middag Dinsen Dæk v/Lars Dinsen MNP 15:00
Okt 01.10 Golf og socialt samvær
8.10 Golf og socialt samvær
15.10 Golf og socialt samvær
22.10 Golf og socialt samvær
29.10 Golf og Stegt Flæsk Herreklubpræmier Alle
Herreklubbens SpecialSponsorer:
Bestball holdturnering: Otto Suenson
Scorekort Skilte- og Printhuset v/Michael Busch-Petersen
OrderOfMerit: Mr. Gorm v/Ken Bukrinsky
Eclectic: Allerød vin v/Palle Bech
Tættest på 3. og 9. og 11. og 17: Københavns Malerservice  v/Erik Larsen