Program 2020

Det helt færdige Program for 2020 offentliggøres i starten af april, men se allerede nu et par vigtige datoer under “Datoer der skal huskes”

Herreklub 2020
2020 Arrangement Sponsor
Apr 02.04 ForSæsonMøde – med 9 huller golf hvis muligt! AFLYST
23.04 Åbningsturnering – med 18 huller golf hvis muligt! AFLYST
30.04 Stableford, Hold og Eclectic AFLYST
Maj 07.05 Stableford, Hold og Eclectic Allerød vin v/Palle Bech
14.05 Stableford, Hold og Eclectic
21.05 Kr. Himmelfart – intet spil i Herreklubben
28.05 Løvematch i Kokkedal Meny/Dalgaard
Jun 04.06 Ecco Tour – intet spil i Herreklubben
11.06 Fødselsdag – Gunstart 15:00 – Frederiksberg El-Installation v/Mogens V. Petersen
18.06 Stableford, Hold og Eclectic Cafe Backtee v/Johnny Blixenkrone
25.06 Stableford, Hold og Eclectic – Forårsmajor
Jul 02.07 KG Ugen – intet spil i Herreklubben
09.07 Stableford, Hold og Eclectic
16.07 Stableford, Hold og Eclectic
23.07 Stableford, Hold og Eclectic
30.07 Stableford, Hold og Eclectic Crone og Co. v/René Crone
Aug 06.08 Stableford, Hold og Eclectic Winter Vin v/Jesper Winther
13.08 Gillelejematch i Gilleleje – Gunstart
20.08 Stableford, Hold og Eclectic – Efterårsmajor
27.08 Stableford, Hold og Eclectic Proshoppen v/Nigel Willett
Sep 03.09 Stableford, Hold og Eclectic
10.09 Stableford, Hold og Eclectic Allerød Vin v/Palle Bech
17.09 SurpriceTurnering!
19./20.09 Weekendskovtur i det blå Unibrew v/Per Norup
24.09 Afslutning på regulær sæson – 9 huller Dinsen Dæk v/Lars Dinsen
Okt 01.10 Golf og socialt samvær
8.10 Golf og socialt samvær
15.10 Golf og socialt samvær
22.10 Golf og socialt samvær
29.10 Golf og Stegt Flæsk Herreklubpræmier
Herreklubbens SpecialSponsorer:
Bestball holdturnering: Otto Suenson
Scorekort Skilte- og Printhuset v/Michael Busch-Petersen
OrderOfMerit: Mr. Gorm v/Ken Bukrinsky
Eclectic: Allerød vin v/Palle Bech
Tættest på 3. og 9. og 11. og 17:   Løvematch Comfy Balls, Henrik Snurre Snup
Tættest på 3. og 9. og 11. og 17: Københavns Malerservice  v/Erik Larsen