Resultater

Resultater 29. juli

Resultater for 29. juli

Vi byder velkommen til dagens sponsor:

v. Rune Damsgaard

Dagens vindere

A-Rækken +4-14 Score
1. Lars Dan Weibel 39
2. Casper Højsted 38
3. Kenneth Houkjær 38
B-Rækken 15-23 Score
1. Rene Bukrinsky 40
2. Michael Gøttsche 39
3. Knud Bisgaard 39
C-Rækken 24-36 Score
1. Palle Stæckmann 41
2. Erik Fuglsang 39
3. Søren Kielgast 38

 

Nærmest flaget par 3 huller 
Hul 3 177 cm Jens Gottfredsen
Hul 9 175 cm Knud Bisgaard
Hul 11 212 cm Christian Tolderlund
Hul 17 102 cm Christer Bergquist

Københavns Malerservice 

v/Erik Larsen

Nærmest flaget på Hul 1 i 2
130 cm Peter Helmer Petersen

Nærmest flaget i to er sponseret af:

Danske Bank Private Banking

v. Lars Dan Weibel

 

Dagens Turneringsleder: Niels Helmer Petersen Deltagere: 95
Banen: Vejret: dansk blæsende sommervejr

 

More from Resultater

>

Resultater 22. juli inkl. sommerturneringen

Resultater for 22. juli og de samlede vindere i Sommerturneringen Dagens vindere A-Rækken +4-13 Score 1. Peter Helmer Petersen 39 2. Rune Hartmann Damsgaard 39 3. Christer Bergquist 39 B-Rækken 14-23 Score 1. Niels Bjerregaard 42 2. Bo Rasmussen 42 … read more

>

Resultater 15. juli

  Resultater Sommerturnering 2 15. juli A-Rækken +4-14 Score 1. Peter Helmer Petersen 42 2. Tyge Reimann 37 3. Rune Hartmann Damsgaard 36 B-Rækken 15-22 Score 1. Sven Carlsen 39 2. Sebastian Hansen-Jensen 39 3. Peter Buus 38 C-Rækken 23-36 … read more

>

Resultater 8. juli

  Resultater Sommerturnering 1 8. juli A-Rækken +4-13 Score 1. Moten Saustrup 43 2. Peter Hahn 37 3. Lars Gottfredsen 37 B-Rækken 14-23 Score 1. Troels Fabian 43 2. Jens Leth Jørgensen 41 3. Sten Winther 40 C-Rækken 24-36 Score … read more

>

Resultater 17. juni

  Resultater 17. juni A-Rækken +4-14 Score 1. Casper Højsted 40 2. Peter Fals 37 3. Jens Jørgen Nielsen 37 B-Rækken 15-24 Score 1. Finn Petersen 42 2. Jens Gottfredsen 40 3. Jesper Bülow 39 C-Rækken 25-36 Score 1. Asbjørn … read more

>

Resultater 10. juni

  Resultater 10. juni https://www.dinsendaek.dk/ A-Rækken +4-13 Score 1. Kasper Hooge 38 2. Lars Gottfredsen 37 3. Frank Adrian Jensen 37 B-Rækken 14-23 Score 1. Gert Hagelskjær 38 2. Svend Andersen 38 3. Per Norup 38 C-Rækken 24-36 Score 1. … read more

>

Resultater 3. juni

  Resultater 3. juni v. Carsten Ith-Hansen A-Rækken +4-13 Score 1. Christer Bergquist 39 2. Kenneth Houkjær 38 3. Peter Helmer Petersen 38 B-Rækken 14-23 Score 1. Henning Johansen 39 2. Henrik Elholm 38 3. Adam Kyhl 38 C-Rækken 24-36 … read more

>

Resultater 27. maj

  Resultater 27. maj A-Rækken +4-11 Score 1. Michael Roland 38 2. Peter Fals 35 3. Morten Plougmann 35 B-Rækken 12-21 Score 1. Henrik Haugelund 38 2. Adam Kyhl 37 3. Lars Bodenhoff 37 C-Rækken 22-36 Score 1. Henrik Søe … read more

>

Resultater 20. maj

  Resultater 20. maj A-Rækken +3-14 Score 1. Kasper Hooge Steen Berg 33 2. Jesper Leander Poulsen 33 3. Henrik Steen Tvergaard 33 B-Rækken 15-24 Score 1. Henning Johansen 37 2. Adam Kyhl 36 3. Henrik Haugelund 35 C-Rækken 23-36 … read more

>

Resultater 6. maj

Resultater 6. maj A-Rækken +3-11 Score 1. Tyge Reimann 41 2. Peter Helmer Petersen 38 3. Søren Fynboe 37 B-Rækken 12-22 Score 1. Lars Dan-Weibel 43 2. Jesper Keil 37 3. Gert Hagelskjær 36 C-Rækken 23-36 Score 1. Milan Bundalovic … read more