Årets skovtur med Herreklubben gik i år til den fantastiske bane The National i Sverige – en oplevelse ud over det sædvanlige
Vejret kunne ganske enkelt ikke have været bedre. Høj sol, blå himmel og en let brise sørgede for perfekte forhold og gjorde dagen til en sand fornøjelse fra start til slut. På banen blev der leveret masser af flotte slag, men The National viste også sin klasse som en bane, der kræver både præcision, mod og god planlægning. Bunkers, sø og ikke mindst de mange åer satte spillerne på prøve og gjorde runden både udfordrende og mindeværdig.
En stor tak skal også lyde til vores fantastiske sponsor, Tandlæge ITH-Hansen, som forkælede os med kolde drikke under runden og et overdådigt præmiebord, der satte prikken over i’et på en helt igennem vellykket dag.
Efter runden gik turen med bus retur til Kokkedal, hvor aftenen fortsatte med en dejlig middag i fantastisk selskab. Her blev dagens oplevelser vendt, de bedste slag genfortalt – og måske også et par enkelte bolde, der fandt vej til vandet.
Bestyrelsen takker alle for jeres deltagelse og store opbakning. Allerede nu kan vi afsløre, at planlægningen af næste års skovtur er i fuld gang, og vi glæder os til endnu en fantastisk dag sammen.





